15 stycznia 2020

Podsumowanie roku 2019

Chcę spisać tutaj fajne i niefajne rzeczy, które wydarzyły się w minionym, 2019 roku. Częściowo dla Was, bo obserwujecie moje działania i może Was to zainteresować. Zwłaszcza jeśli znamy się od niedawna :)
Ale głównie dla siebie, żebym mogła kiedyś do tych zapisków wrócić i sprawdzić czy 2020 rok był lepszy, gorszy, a może stoję w miejscu. Myślę, że robienie podsumowań jest fajne. A wyciąganie z nich wniosków jeszcze lepsze.
Skupię się tutaj na rzeczach szyciowo-zawodowych, a resztę zostawię dla siebie :)
No to zaczynamy:

Co wydarzyło się w 2019 roku: 
1. Współpraca ze sklepem PINSOLA
Przez cały rok współpracowałam ze sklepem Pinsola i przygotowywałam wpisy z instrukcjami szycia na ich bloga. Możecie zobaczyć je tutaj: www.pinsola.pl/blog
Była to super współpraca, dzięki której bardzo się rozwinęłam. Szyłam dużo nowych rzeczy, testowałam materiały, uczyłam się nowych technik szycia. Najbardziej cieszę się z tego, że nauczyłam się robić tutoriale wideo! Znajdziecie je także na blogu Pinsola
Chyba najbardziej jestem dumna z kurtki zamszowej. Jeszcze nie ma jej na stronie Pinsola, ale będzie to instrukcja wideo, także mam nadzieję że wielu osobom się przyda!
2. Współpraca ze sklepem eFabrics.pl
Jednorazowa współpraca z nowo otwartym sklepem z materiałami, która polegała na przygotowaniu instrukcji szycia sukienki z wykorzystaniem dzianin ze sklepu. Było to bardzo fajne i kreatywne wydarzenie. Mocno skupiłam się na promowaniu tego wpisu, zrobieniu fajnych zdjęć i wypromowaniu nowego sklepu. Cieszę się, że mogłam sprawdzić taki rodzaj pracy i być częścią rozwoju sklepu.
Wpis z instrukcją szycia i gotową sukienką znajdziecie tutaj: KLIK
3. Poprowadziłam swoje pierwsze warsztaty !
Dzięki bardzo fajnemu projektowi, który co roku ogłasza Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku miałam możliwość sprawdzić się jako organizator kreatywnych warsztatów.
Jako, że wydarzenie odbywało się w przestrzeni miejskiej-w parku to niestety nie mogło być to szycie. Ale malowanie na torbach też jest super.
Było to dla mnie wyzwanie, ponieważ musiałam przygotować wszystko do warsztatów, być gotowa na dużą i różnorodną grupę ludzi i pokonać stres!
Wszystko opisałam w tym wpisie na blogu: WARSZTATY
W tym roku także chcę spróbować swoich sił i może wymyślić jakiś inny, ciekawy projekt :)
4.Burda "1 wykrój na 10 sposobów"
W skrócie o akcji: "Dziesięć blogerek i infuencerek, których wspólną pasją jest szycie, wzięło udział w wyzwaniu "1 wykrój na 10 sposobów"! Przez dwa tygodnie na podstawie tego samego wykroju w dwóch modyfikacjach - portfelowej sukienki - tworzyły własną interpretację fasonu sukienki. "
Bardzo się cieszę, że miałam okazję wziąć udział w takim wydarzeniu! Była to wspaniała możliwość, aby kreatywnie się wykazać, zakochać się w tkaninie wiskozowej i co najważniejsze- poznać tyle cudownych osób. Zarówno ekipę Burda jak i dziewczyny, które obserwuje na blogach, Facebooku lub Instagramie. Wspaniale jest poznać osoby, z którymi łączy mnie pasja do szycia. 
To było niezwykłe wydarzenie w moim życiu! Oby takich więcej :)
Artykuł o akcji przeczytacie tutaj: KLIK koniecznie sprawdźcie wszystkie realizacje sukienek! Są przepiękne :) 
5. Newsletter
W końcu udało mi się stworzyć newsletter! Piszę w nim o nowych wpisach na blogu, w róźnych akcjach (konkursy, zniżki, warsztaty, lajwy) i czasem dołączam jakieś prezenty (kalendarze, plakaty, listy)
Podoba mi się taka forma komunikacji z Wami i mam nadzieję, że Wam również. Staram się pisać tam swobodnie, od serca i ciekawie :) 
Zapraszam oczywiście do zapisania się! 

6. Działania w mediach społecznościowych
Lubię działać w mediach, lubię tworzyć społeczność i mieć kontak ze swoimi odbiorcami.
Udało mi się zrobić kilka fajnych rzeczy w tym roku :)

1. Wyzwanie #dzieńzpasją zorganizowałam w lipcu i było to pięć tematów, dzięki którym każda osoba mogła opowiedzieć więcej o swojej pasji. Myślę, że w tym roku także mogłabym coś takiego zorganizować... :) Post z wyzwaniem: INSTAGRAM
2. Relacje na żywo
W październiku, albo już nawet we wrześniu wpadłam na pomysł, żeby przekazywać wiedzę z zakresu szycia i konstrukcji w formie relacji na żywo na Instagramie. Kilka odbyło się też jednocześnie na Facebooku i ciągle są tam dostępne (TUTAJ)
Poruszyłam takie tematy jak: rodzaje włókien, książki o szyciu i konstrukcji, moje maszyny do szycia, podstawy konstrukcji, spódnice które uszyłam.
W tym roku chciałabym to kontunuować i robić takie spotkanie na żywo raz w miesiącu. Zawsze przed tym pytam jakie tematy mam poruszyć, więc jeśli macie jakieś pomysły to piszcie śmiało! :)
3.Konkurs na Instagramie
W grudniu ogłosiłam konkurs na Instagramie, w którym do wygrania była książka Janka Leśniaka pt: "Szyjemy torebki i akcesoria"
Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie "Co chciałabyś uszyć w najbliższym czasie?" 
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i pojawiło się na moim profilu sporo nowych osób i jest mi z tego powodu bardzo miło! 
Na koniec roku miałam już na swoim koncie 1500osób. Dla jednych to mało, a dla mnie osobiście to już bardzo dużo. Ale najważniejsze jest Wasze zaangażowanie, komentarze i interakcje. To mnie cieszy najbardziej ♥
7. Zmiana pracy na etacie
Do września pracowałam jako technolog bielizny męskiej w firmie Esotiq. Potem próbowałam przez trzy miesiące utrzymywać się z szycia i pracy zdalnej, ale jest to bardzo trudne. Wydaje mi się, że jeszcze nie jest na mnie pora i nie do końca mam pomysł na siebie, na biznes i markę. Dałam sobie spokój, aby nie robić niczego na siłę. Poczekam, mam czas. Wiem, że trzy miesiące to mało na rozwój marki, czy znalezienie pomysłu i powinnam dać sobie więcej czasu. Ale taka była moja decyzja, nie chciałam działać pod presją :muszę coś wymyślić, zacząć cokolwiek sprzedawać, bo pieniądze muszą być. To bez sensu, wolałam iść chociaż na pół etatu do pracy, aby mieć spokojniejszą głowę.
Od połowy listopada pracuję jako technolog odzieży w firmie Moodo, na trzy miesiące mam pół etatu. Potem zobaczę. Ale na razie mi tam bardzo fajnie! Widzę ile rzeczy mogę się jeszcze nauczyć! 
8.Warsztaty konstrukcji spódnicy.
Moim celem na 2019 rok, który utworzył się właściwie w trakcie trwania roku jak już sprawdziłam się na warsztatach malowania toreb było zorganizowanie warsztatów związanych z szyciem.
Na początek wybrałam dosyć trudny temat,-konstrukcję. Ale warsztaty wyszły bardzo fajnie! Zorganiozowałam je w listopadzie w kwiarni Kreatywne Cuda, miałam sześć wspaniałych uczestniczek :)
Był stres przed, był też w trakcie, ale całkiem dobrze się czuję jako prowadząca i ucząca. Dostałam też fajne opinie na temat tych zajęć, więc jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. W planach mam kolejne warsztaty na 2020 rok, pierwsze już na początku lutego. 

9.Warsztaty szycia woreczków na pieczywo z Burdą na Fast Textile
W listopadzie dzięki zaproszeniu Burda Polska miałam możliwość poprowadzenia warsztatów szycia woreczków na pieczywo na targach Fast Textile w Nadarzynie koło Warszawy.
Sam wyjazd na te targi był dla mnie bardzo wielkim i ważnym wydarzeniem! Poznałam wiele fajnych osób, które znam z Internetowego świata szycia oraz wcześniej poznałam je na sesji w Burdzie. Uczestniczyłam w warsztatach szycia nerki z Joanką-z, oglądałam stoiska, pokazy i wykłady. Jestem pod wrażeniem całego trzydniowego eventu i ilości atrakcji, które się tam odbywają. Najbardziej cieszyła mnie możliwość poznania nowych osób, z którymi mogłam pogadać o wspólnej pasji jaką jest szycie! 

A na stoisku Burdy poprowadziłam warsztaty i także bardzo fajnie wspominam ten dzień. Pełen pozytywnych emocji, kreatywnych działań i fajnych osób! Jestem wdzięczna zespołowi Burda Polska za zaproszenie :)

10.Konkurs Sewing Fashion Meeting na Fast Textile
 Na targach Fast Textile wzięłam udział w konkursie, gdzie zadaniem była współpraca między krawcową, a projektantką. Razem z Edytą Krysiewicz udało nam się stworzyć wyjątkową i niepowtarzalną spódnicę. Fantazyjna wizja projektantki została przeze mnie odszyta w 3,5 godziny z czego jestem bardzo dumna. Liście, marszczenie, zamek kryty, pasek- był to wyścig z czasem i wielkie wyzwanie dla mnie. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym konkursie. Wszystkie projekty pozostałych par były genialne- dzięki temu poznałam także fajne i kreatywne osoby.11. Warsztaty szycia w Gdańsku
Po warsztatach konstrukcji, które organizowałam w listopadzie przyszedł czas na sprawdzenie się jako prowadząca warsztaty szycia odzieży
Jako, że wcześniej była konstrukcja spódnicy to teraz można było ją uszyć na podstawie tej konstrukcji na własne wymiary. 

Przyznam szczerze, że pomysł był dobry, ale sytuacja w której każdy może odszyć swój projekt nieco skomplikowała warsztaty, ponieważ dziewczyny nie zdążyły wykonać jej na jednym spotkaniu. 
Te warsztaty, ich organizacja i prowadzenie wiele mnie nauczyły. W przyszłości już wiem na co zwrócić uwagę i jak je lepiej zaplanować.
Pomimo wszystko uważam te warsztaty za bardzo udane- dziewczyny stworzyły piękne spódnice i jestem zachwycona ich kreatywnością. 

Działamy dalej na zajęciach indywidualnych w mojej pracowni, co bardzo mnie cieszy! Na zajęciach indywidualnych tworzymy wymarzone ubrania, podnosimy poprzeczkę, realizujemy ciekawe projekty i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę uczyć kogoś konstrukcji i szycia, to sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Zapraszam na zajęcia! 

12. Nieudane produkty 
Wymyśliłam sobie produkty, które miały być kierowane do miłośników szycia- torby i plecaki z namalowanymi motywami szyciowymi.
Mam osiem prototypów, zrobiłam sesje produktów, zrobiłam sklep na Fb oraz sklep online. Zwątpiłam jednak w powodzenie tej całej sprzedaży i porzuciłam projekt.
Może zbyt szybko się poddałam, może powinnam poświęcić więcej czasu na promowanie. Może.
Ale szczerze mówiąc, nie do końca czułam że to jest to. A nie chcę robić czegoś na siłę, bo już zaczełam i zaszłam tak daleko.
Teraz mam inne priorytety i chcę robić inne rzeczy.
Uznaję ten projekt za najbardziej nieudaną inicjatywę w 2019 roku.
Ale nie jest mi wcale aż tak smutno, odkryłam że uczenie jest tym co fajnie mi wychodzi i idę w to.


Tak wyglądał w skrócie 2019 rok u mnie.
Piszę to głownie po to, aby za rok i jeszcze później mieć pamiątkę, że wcale nie było tak źle jak myślałam :)
Wiedzieliście o tych wszystkich rzeczach, które się działy? A może jesteście tutaj od niedawna?

Udanego roku 2020 życzę Wam i sobie również. Niech przyniesie wiele dobrego!

Znajdź mnie tutaj:

Pozdrawiam,
Faustyna♥
4 komentarze

 1. Na Twojego bloga trafiłam całkiem przypadkiem :) Mega mi się podoba to co tu robisz! Wszytsko tak ciekawie opisujesz, do tego piękne zdjęcia:) Na pewno zajrze jeszcze nie raz:)
  Pozdrawiam,
  Monika

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz świetne pomysły. W nowym roku życzę samych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na to, że rok 2019 był pełen sukcesów :) Życzę tego samego w 2020!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny blog. Zostanę na dłużej.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie wpisu! Czy chcesz coś dodać od siebie? Zapraszam do komentowania :)
Proszę podpisz się imieniem, tak będzie mi łatwiej odpowiedzieć.

TOP