2 września 2019

Kreatywne Cuda- kawiarnia krawiectwa i rękodzieła

Na mapie Trójmiasta powstaje coraz więcej kreatywnych przestrzeni, gdzie można nauczyć się szycia i wielu innych ciekawych rzeczy. Mnie to bardzo cieszy! 
Jednym z takich nowych miejsc jest kawiarnia krawiectwa i rękodzieła KREATYWNE CUDA
Zapraszam do poznania tej pracowni! 


Kawiarnia otworzyła się na początku sierpnia na Orunii, ul. Podmiejska 15, zaledwie kilka kilometrów od samego centrum Gdańska

Prowadzą ją dwie bardzo sympatyczne i miłe dziewczyny- Ania i Aga z którymi od razu złapałam świetny kontakt przy okazji mojej pierwszej wizyty w tym miejscu. 
Pracownia znajduje się w starszych kamieniczkach dzielnicy Orunia, a wnętrze wygląda tak pięknie! Jak to się stało? Dziewczyny wynajęły lokal cały do remontu i od kwietnia do sierpnia zajmowały się remontem i doprowadzaniem wnętrza do takiego pięknego stanu jaki widzicie na zdjęciach.

Ogrom pracy, pomoc ludzi i wiara w swój pomysł na biznes, a co najważniejsze- w inicjatywę organizacji fajnych i kreatywnych spotkań. 

Ja jestem pod wrażeniem! Jeśli też chcecie to zobaczyć na własne oczy to serdecznie zapraszam. Dodatkowo dziewczyny stworzyły galerię zdjęć na której widać powstawanie tego miejsca- widać nawet jak musiały wyburzać zamurowane okna! 
Pracownia powstała aby zrzeszać miłośników szycia oraz innych kreatywnych dziedzin, ponieważ organizowane są tam wielorakie warsztaty- rysowanie, szydełkowanie, makrama, dzierganie, pisanie, szycie...A w planach jest o wiele więcej. 

Można tam też przyjść i skorzystać z maszyn do szycia, dużego stołu, a swoją pociechę zostawić w kąciku zabaw. Niedługo pojawi się też pyszna kawa i herbata! 
Koniecznie zajrzyjcie na Facebooka KREATYWNE CUDA i sprawdźcie najbliższe wydarzenia i całą ofertę pracowni! Może coś Was zainteresuje. 
Ja do pracowni zajrzałam w bardzo konkretnym celu. Od jakiegoś czasu zaangażowałam się w tworzenie społeczności osób szyjących z Trójmiasta i okolic. Powstała grupa na Instagramie, odbyły się dwa spotkania, potem stworzyłam grupę na Facebooku SZYCIOWE TRÓJMIASTO gdzie można się zapisać i już niedługo się poznać! 

Szukałam lokalu, gdzie mogłabym zrealizować swój pomysł na spotkanie- wymiana materiałów :) I właśnie Aga i Ania zgodziły się zorganizować taki event ze mną! Już nie mogę się doczekać. Zapraszam serdecznie osoby z Trójmiasta i okolic :) 


----------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

♥♥♥
Faustyna

1 komentarz

  1. Cześć,
    Ale świetne miejsce. Szkoda, że mieszkając na wsi nie mam takich kawiarni w okolicy.
    Pozdrawiam
    Kasia

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie wpisu! Czy chcesz coś dodać od siebie? Zapraszam do komentowania :)
Proszę podpisz się imieniem, tak będzie mi łatwiej odpowiedzieć.

TOP