12 czerwca 2019

Moje pierwsze własne warsztaty artystyczne

W niedzielę 9 czerwca poprowadziłam swoje pierwsze warsztaty artystyczne!
Od dłuższego czasu myślałam o tym, żeby zacząć organizować jakieś formy warsztatowe/ kursowe. Oczywiście najlepiej z szycia, ale akurat na pierwsze wymyśliłam malowanie na eko torbach. Ten pomysł powstał z kilku powodów:

 - taką formę warsztatów można poprowadzić z łatwością w terenie, a IKM zapewił namioty, stoły i krzesła
- nie ma aż tak wielu potrzebnych rzeczy do tej formy i dzięki temu łatwiej było mi to zgromadzić i przetransportować
- zajmowałam się w czasach liceum malowaniem na koszulkach, torbach, spodenkach i znam ten temat dosyć dobrze
- chciałam się sprawdzić jako prowadząca, czy potrafię zapanować nad grupą (dzieci i dorosłych) i mieć cierpliwość do nauki ludzi
- uwielbiam nowe doświadczenia!
 Warsztaty prowadziłam w ramach programu OTWARTY IKM, który organizuje Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku. Otrzymałam dotację na zakup potrzebnych produktów, a moją rolą poza prowadzeniem było wypromowanie i zebranie grupy. Na początku chciałam mieć niewielką grupę- 10 osób, ponieważ nie byłam pewna czy dam radę zapanować nad większą ilością ludzi. Od pierwszego dnia ogłoszenia naboru spłynęło do mnie bardzo dużo wiadomości i powiększyłam grupę aż do 35 osób... Ostatecznie nie wiem ile wszystkich było, ale sporo :)
Z pomocą przyjaciół i pracowników IKM warsztaty wyszły świetnie! Stres był, ale każdy uczestnik był taki pozytywny, uśmiechnięty i chętny do malowania, że aż serce się cieszyło i całe napięcie zeszło. Oczywiście nie do końca, bo przez 2,5 godziny sporo się nabiegałam żeby każdemy pomóc, podpowiedzieć i dobrze wytłumaczyć na czym to wszystko polega. Ale było warto! Poznałam wspaniałe osoby i jest to dla mnie kolejny duży krok w moim rozwoju zawodowym.

 Planuję rozpocząć takie warsztaty w swojej pracowni, bardziej kameralne i spokojniejsze, które będą relaksem i wyciszeniem. Taką chwilą puszczenia wodzy fantazji i odpoczynku. A dostałam dużo ciepłych słów i opinii że takie warsztaty są właśnie takim super relaksem :)

Już niedługo startuje z serią warsztatów w Gdańsku, w mojej pracowni!

Dziękuję wszystkich, którzy uczestniczyli w moich warsztatch! Dziękuję za uśmiech, za chęci, za pokazanie swojego artystycznego wnętrza i za miłe słowa :) Oby do zobaczenia na kolejnych.

----------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

♥♥♥
Faustyna

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie wpisu! Czy chcesz coś dodać od siebie? Zapraszam do komentowania :)
Proszę podpisz się imieniem, tak będzie mi łatwiej odpowiedzieć.

TOP