23 grudnia 2018

Woreczki na prezenty DIY+ życzenia

Dzień przed wigilią może jest już za późno na szycie woreczków na prezenty i raczej tym, którzy jeszcze nie spakowali swoich pozostaje zapakować w ładny papier...Ale może taka instrukcja przyda się za rok lub całkowicie na inne okazje :) 


W naszej rodzinie od kilku lat mamy tradycyjne losowanie osób, którym robimy prezenty. W ten sposób możemy zrobić jeden konkretny prezent. Ale mam też jeszcze inne osoby do obdarowania, którym robię/ kupuję jakiś drobniejsze prezenty. No może poza wielką poduszką do medytacji, którą uszyłam dla mojego przyjaciela ;) 
Na te drobne podarunki uszyłam kilka woreczków, w które je zapakuje. Kilka woreczków oddałam też mamie, która uwielbia dawać małe podarunki dzieciom z dalszej rodziny. 
Wykonanie jest bardzo szybkie i nie wymaga wielkich umiejętności krawieckich, więc z pewnością początkujące osoby sobie z tym poradzą. 
Na takiej samej zasadzie można też uszyć woreczki, które będą służyły np do zakupów na wagę, do przechowywania biżuterii, na guziki czy wiele innych pomysłów. 
Wycinamy wybrany przez nas wymiar z tkaniny i obrzucamy na overlocku wszystkie brzegi.
Zaznaczamy od góry miejsce złożenia materiału u góry, czyli będzie to nasz tunel na wstążkę. 
Spinamy szpilkami dwie warstwy naszego woreczka i zszywamy brzegi.
Podwijamy niezszyte brzegi na bokach woreczka. 
Podwijamy otwór worka i przypinamy szpilkami. Powstają nam w ten sposób dwa tunele, przez które będziemy przewlekać wstążkę. 
Potrzebne nam będą dwa kawałki wstążki lub sznurka, jeśli wolicie. długość to około 1,5x obwód woreczka (tak żeby można było ładnie związać)
Wciągamy wstążkę przez tunel za pomocą agrafki, chyba że znacie inny sposób ;) Jedna wstążka wchodzi z jednej strony i z tej samej wychodzi, druga z przeciwnej. Tym sposobem będzie można łatwo ją ściągnąć zamykając woreczek i zawiązać po obu stronach kokardki.
Jak Wy w tym roku zapakowaliście prezenty?
Widziałam już wiele pięknych sposóbów na Instagramie i zapisuje je do inspiracji za rok ♥

Pięknych i spokojnych świąt Wam życzę kochani! Cieszę się, że tu zaglądacie i śledzicie mnie także na Instagramie i Facebooku ♥ 


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie wpisu! Czy chcesz coś dodać od siebie? Zapraszam do komentowania :)
Proszę podpisz się imieniem, tak będzie mi łatwiej odpowiedzieć.

TOP