28 kwietnia 2016

Sukces Według TEEN VOGUE

Pewnie już setki blogerów zrecenzowało tą książkę, ale nie szkodzi. Ja też chcę dorzucić coś od siebie. 
O dziwno znalazłam ją w bibliotece miejskiej, byłam lekko zdziwiona. Szukałam książek o projektowaniu, modzie, biografiach projektantów (nie było nic) i znalazłam Sukces Według TEEN VOGUE! Mogłam ją mieć tylko miesiąc (potem przedłużyłam na kolejny), ale myślę, że fajnie byłoby mieć ją na własność. Dlaczego? Bo to poradnik, a w poradnikach tak widzieliście jak np. w SLOW FASHION lubię zakreślać lub zaznaczać sobie ważne wątki, zdania, porady i historie. 

Dla kogo ta książka? 
Jest skierowana do osób, które planują związać się ze światem mody lub już w nim istnieją, ale nie do końca wiedzą jak się wybić i zaistnieć na dłużej. Nie tylko osiągnąć jednorazowy sukces, ale wieloletnią karierę. 
Dlaczego wartą ją przeczytać?
Według mnie najciekawsze w poradnikach są zawsze opisy doświadczeń z życia wzięte. W tej książce jest ich całe mnóstwo! 
Właściwie składa się ona głównie z wywiadów ze znanymi osobami, którym udało się zrobić wspaniałą karierę w świecie mody. Są też wywiady np. z asystentami. Znajdziecie tu wiele anegdot, ciekawych historii, trudnych początków, zaskakujących wydarzeń, opisy życia a nawet plany dnia modelek, stylistek, projektantów, redaktorów. 
Autorzy książki dodają od siebie także swoje porady, wnioski, są też strony z "niezbędnikami", czyli co każdy np. stylista musi mieć przy sobie. 
Cały tekst jest oprawiony świetnymi zdjęciami. Są to zdjęcia osób, z którymi przeprowadzono wywiady, zdjęcia z Teen Vogue'a, zdjęcia z backstage'ów, z sesji i wiele innych! 
Wygląd całej książki od razu skojarzył mi się z czasopismem, bardzo fajnie się ją czyta. 
Jeśli jeszcze do końca nie wiesz z czym wiązać swoją przyszłość, ale na 100% z branżą mody, to ta książka pomoże Ci poznać dobre i złe strony różnych zawodów. Na zdjęciu powyżej widzicie jakie zawody omówiono w poradniku. Jest to bardzo pomocne! Dowiesz się też jak szukać i znaleźć pracę lub staż, jak się rozwijać, zachować na rozmowie o pracę i wiele innych rzeczy, które warto wiedzieć "na starcie". 
Co dało mi przeczytanie ?
Poznałam różne zawody, o których miałam małe pojęcie np. redaktor. Dowiedziałam się więcej na temat pracy stylisty, projektanta i fotografa- co mnie bardzo interesuje. Rady związane z szukaniem nowej pracy bardzo mi się przydały, bo trafiłam na ten poradnik w czasie, kiedy właśnie szukałam czegoś nowego. Są tam też wywiady z asystentami np. projektantów czy stylistów, co najbardziej przypadło mi do gustu i na pewno najwięcej zapadło mi w pamięć, ponieważ teraz pracuje na podobnym stanowisku. 

Temat, który przewija się ciągle w książce to zdobywanie doświadczenia. Jeśli nie masz jeszcze dyplomu, kwalifikacji, to możesz mieć doświadczenie! Tym się zawsze kierowałam. I to się sprawdza! Mam już drugą pracę w branży mody nie mając jeszcze skończonej szkoły. Ale mam pasję i to się liczy najbardziej. Ważne też są staże. I co z tego, że słabo płatne lub bezpłatne? Zbieranie doświadczenia jest najważniejsze. Przyszły pracodawca nie będzie pytał ile tam zarobiłaś, ale co tam robiłaś, co już umiesz, co już wiesz...
Polecam Wam ten poradnik! Jest bardzo ciekawie napisany, jest mnóstwo informacji, historii, wywiadów. Jeśli wiążesz przyszłość z modą, to ta książka jest dla Ciebie! 

Bądźcie ze mną na bieżąco i zaglądajcie tutaj: 

Snapchat: faucia006

Buziaki,
Faustyna

5 komentarzy

 1. Hej, Pamietam jak było wielkie booom na ta książkę, sama jej osobiście nie posiadam, ale z tego co czytałam zbiera pozytywne opinie. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na www.lap-stajla.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, że w tej branży najważniejsza jest chęć nauki i stałe poszukiwanie nowych inspiracji. Moda i trendy są tak zmienne, że tylko kreatywne osoby, które spędzają czas na zdobywaniu nowych umiejętności są w stanie coś osiągnąć. Ludzie, którzy kończą szkoły w tej dziedzinie myśląc, że to im wystarczy są od razu na przegranej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nauka i poszukiwania to najważniejsze, tutaj nigdy praca się nie kończy :/

  OdpowiedzUsuń
 4. jeszcze nie miała jej w rękach, ale sięgnę na pewno!
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie slyszalam o tej ksiazce, zaciekawilas mnie, musze ja miec! ;)
  http://www.patinn.eu

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie wpisu! Czy chcesz coś dodać od siebie? Zapraszam do komentowania :)
Proszę podpisz się imieniem, tak będzie mi łatwiej odpowiedzieć.

TOP